Lisans İşlemleri

İnstatiger.com üzerinden satın alma işlemi sonrası indirilen uygulama başarılı bir şekilde kurulduktan sonra ilk açılışta aşağıdaki ekran açılır. Eğer Trial olarak kullanılacaksa 2. Seçenek seçilerek alt kısımda belirtilen bilgiler doldurularak 14 günlük lisans başlatılır.

Yazılım lisansınız var ise 2. Resimde görüldüğü gibi ilk seçenek seçilerek Lisans anahtarı girilip yazılım aktif hale getirilir.

Kullanım Klavuzu

Kullanım Klavuzu

Yukarıdaki işlemler tamamlandıktan sonra uygulama yeniden başlatılarak kullanıma açılır. Lisans süresi dolduktan sonra yukarıdaki ekran açılarak kullanıcıdan lisans yenileme işlemi istenir.

Lisans işlemleri tamamlandıktan sonra sistem otomatik olarak bir kullanıcı adı ve şifre belirlenir. Bu bilgiler aşağıdaki resimde yer alan Ayarlar-> Sistem Kullanıcı Bilgileri menüsünden güncellenmelidir.

Kullanım Klavuzu

Hesap Ekleme İşlemleri

Sisteme giriş yaptıktan sonra İnstagram hesabınızı sisteme tanıtmanız gerekmektedir. Hesaplar-> Hesap Listesi menüsü seçildikten sonra Yeni Hesap butonu ile hesap ekleme ekranı açılır. Buradan hesap bilgileri girilerek listeye ekleme işlemi yapılır.

Kullanım Klavuzu

Hesap eklendikten sonra listeden işlem yapılacak hesap(lar) seçilerek Seçilenlere Oturum Aç butonu ile sisteme eklenir. Bu işlemden sonra uygulama içerisinde yapılacak işlem öncesinde bu hesaplardan birisinin seçilmesi istenecektir.

Kullanım Klavuzu

Hesap Detayları

Kullanım Klavuzu

Öncelikle yukarıdaki toolbar üzerinde yer alan hesap seçeneği ile istenilen hesap seçilir. Hesap seçimi sonrası ekranın sol tarafında yer alan kısımda seçilen hesabın bilgileri görüntülenir. Sağ tarafta ise hesabın takipçileri ve takip edilenler listelenir. Her iki listenin altında yer alan yön tuşları ile diğer sayfalardaki kayıtlara erişilir. Çok sayıda takip ve takipçileri tek seferde çekmek çok uzun süreceğinden sayfalama yapılarak ekranda listelenir.

Toolbar üzerinde yer alan aktarım seçenekleri ile takip ve takipçiler excel dosyasına aktarılabilir.

Profil Düzenleme

Kullanım Klavuzu

Hesap-> Profil Düzenleme menüsü ile yukarıdaki ekrana erişilerek Hesap seçeneğinden istenilen hesabın ekrandaki özellikleri düzenlenebilmektedir. Burada, profil gizli/görünür yapılabilir, iletişim bilgileri güncellenebilir veya biyografi eklenebilir. Düzenleme sonrası Kaydet butonu ile değişiklikler kaydedilir veya İptal denilerek ekran kapatılabilir. Profile resmi kaldırılabilir ya da yeni profil resmi sağ tarafta yer alan butonlar yardımı ile eklenebilir.

İnstagram Hesap Şifre Güncelleme

Kullanım Klavuzu

İnstagram hesabınızın şifresini güncellemek için Hesap-> Şifre Güncelleme seçeneğinden yukarıdaki ekrana erişilir. Ekranda yer alan seçenekler doldurularak Kaydet butonu yardımı ile şifreniz güncellenir, İptal butonu ile işlem iptal edilir.

Yeni İnstagram Hesabı Ekleme

Hesap-> Yeni Hesap Kaydı menüsü yardımı ile ekranda yer alan alanlar doldurularak yeni hesap eklenebilir. Girilen bilgiler daha önce kullanılmamış ve kurallara uygun olmalıdır.

Kullanım Klavuzu

Engellenen Kullanıcılar

Kullanım Klavuzu

Engellediğiniz hesapları görüntülemek ve engeli kaldırmak için Hesap-> Engellenen Kullanıcılar menüsü kullanılır. Ekran açıldıktan sonra üst tarafta yer alan toolbar üzerinde Hesap açılır penceresinden işlem yapmak istenilen hesap seçilir. Engellenen Kullanıcıları Getir butonu ile engellenen hesaplar listelenir. Liste üzerinde yer alan Seç kolonu tıklanarak seçim yapılır. Engel Kaldır butonu ile de bu hesaplar üzerindeki engeller kaldırılır.

Son Aramaları Görüntüleme/Temizleme

Kullanım Klavuzu

Hesap-> Son Aramalar menüsünden hesabınız ile yapmış olduğunuz son aramalara erişebilirsiniz. Ekran açıldıktan sonra il olarak Hesap seçimi yapılır. Son Aramaları Getir butonu ile son aramalar ekranın sağ tarafında listelenir. Son Aramaları Temizle seçeneği ile de aramalar temizlenir.

Güvenlik İşlemleri

Kullanım Klavuzu

Hesap-> Son Aramalar yardımı ile hesabınızın güvenlik detaylarına erişebilirsiniz. 2 faktörlü giriş seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz.

Takip İşlemleri-> Kullanıcı Adına Göre Takip

Kullanım Klavuzu

Takip İşlemleri-> Kullanıcı Adına Göre Takip menüsü yardımı ile erişilir. Takipçilerini takip etmek istenilen hesap sol üst kısımda yer alan arama çubuğuna yazılarak Bul butonu yardımı ile aranır. Sonrasında sağ tarafta yer alan Ayarlar panelinde yer alan seçenekler doldurularak İşlem Başlat butonuna basılır. Seçilen kriterlere göre hesaplar bulunarak otomatik olarak takip edilir. İşlemi Durdur butonu ile de Takip işlemi duraklatılır. Takip edilen hesap bilgileri ekranın alt kısmında yer alan İşlem detayı panelinde loglanır.

Takip İşlemleri-> Konuma Göre Takip

Kullanım Klavuzu

Takip İşlemleri-> Konuma Göre Takip menüsü yardımı ile erişilir. Takip etmek istenilen konumdaki hesapları bulmak için Konum Bul arama çubuğuna yazılarak seçilir. Sonrasında sağ tarafta yer alan Ayarlar panelinde yer alan seçenekler doldurularak İşlem Başlat butonuna basılır. Seçilen kriterlere göre hesaplar bulunarak otomatik olarak takip edilir. İşlemi Durdur butonu ile de Takip işlemi duraklatılır. Takip edilen hesap bilgileri ekranın alt kısmında yer alan İşlem detayı panelinde loglanır.

Takip İşlemleri-> Keşfet Kullanıcılarını Takip

Kullanım Klavuzu

Takip İşlemleri-> Keşfet Kullanıcılarını Takip menüsü yardımı ile erişilir. Sağ tarafta yer alan Ayarlar panelinde yer alan seçenekler doldurularak İşlem Başlat butonuna basılır. Seçilen kriterlere göre hesaplar bulunarak otomatik olarak takip edilir. İşlemi Durdur butonu ile de Takip işlemi duraklatılır. Takip edilen hesap bilgileri ekranın alt kısmında yer alan İşlem detayı panelinde loglanır.

Takip İşlemleri-> Listeden Takip

Kullanım Klavuzu

Takip İşlemleri-> Listeyi Takip menüsü yardımı ile erişilir. Sağ tarafta yer alan Ayarlar panelinde Dosya Yükle seçeneği ile daha önce aktarılan kullanıcıların yer aldığı txt uzantılı dosya yüklenir ve ekranda yer alan seçenekler doldurularak İşlem Başlat butonuna basılır. Seçilen kriterlere göre hesaplar bulunarak otomatik olarak takip edilir. İşlemi Durdur butonu ile de Takip işlemi duraklatılır. Takip edilen hesap bilgileri ekranın alt kısmında yer alan İşlem detayı panelinde loglanır.

Takip Bırakma İşlemleri

Kullanım Klavuzu

Takip Bırakma İşlemleri menüsünde Takip Edenler, Takip Edilenler ve Tümü seçeneklerinden birisi seçilir. Sağ tarafta yer alan Ayarlar panelinde yer alan seçenekler doldurularak İşlem Başlat butonuna basılır. Seçilen kriterlere göre hesaplar bulunarak otomatik olarak takip edilir. İşlemi Durdur butonu ile de Takip işlemi duraklatılır. Takip edilen hesap bilgileri ekranın alt kısmında yer alan İşlem detayı panelinde loglanır.

Gönderi İşlemleri-> Gönderileri Listele

Kullanım Klavuzu

Gönderi İşlemleri-> Gönderileri Listele menüsü yardımı ile erişilir. Hesap seçimi yaptıktan sonra Gönderiler butonu ile mevcut gönderiler listelenir. Listelenen gönderiler üzerinde Düzenle butonu ile konum, etiket ve içerik güncelleme işlemi yapılır. Sil butonu ile silinmek istenilen gönderi silinir. Gönderiler Yorumlara açılabilir/kapatılabilir/arşivlenebilir. Ayrıca liste üzerinde herhangi bir gönderiye çift tıklanarak detay ekranına erişilebilir.

Arşivlenen ve kaydedilen gönderiler ekranda yer alan diğer sekmelerde listelenir. Listelenen kayıtlar üzerinde toolbar üzerinde yer alan butonlar yardımı ile yukarıdaki işlemler yapılabilir.

Gönderi İşlemleri-> Medya Yükle

Kullanım Klavuzu

Gönderi İşlemleri-> Medya Yükle menüsü yardımı ile erişilir. Bu panelde resim, albüm, hikâye ve video yükleme işlemleri hem anında paylaş seçeneği ile hem de zamanlama seçeneği yardımı ile paylaşılabilir. Seçim sonrası açılan ekranda resim/video seçimi ile beraber içerik girişi yapılır.

Kullanım Klavuzu

Ayrıca gönderilere sağ tarafta yer alan Konum ve Kullanıcı Etiketle özellikleri yardımı ile konum ve etiket eklenerek paylaşılabilir.

Kullanım Klavuzu

Daha sonra içeriğin hemen paylaş/ zamanlama seçenekleri kullanılarak kaydedilir ve bu kayıtlar ana ekranda listelenir. Listelenen kayıtlar tarih ve durum kolonlarında yer alan bilgiler ile takip edilebilir.

Gönderi İşlemleri-> Kullanıcı Gönderileri

Kullanım Klavuzu

Gönderi İşlemleri-> Kullanıcı Gönderileri menüsü yardımı ile erişilir. İlk olarak gönderileri listelenecek kullanıcının adı arama kısmına yazılır ve Bul butonu ile kullanıcı aranır. Çıkan uyarı sonrası toolbar üzerinde yer alan Kullanıcı Gönderilerini Bul seçeneği seçilerek ilgili kullanıcının gönderileri alt panelde listelenir. Listede yer alan herhangi bir gönderiye çift tıklanarak detay ekranına ulaşılabilir.

Kullanım Klavuzu

Burada seçilen kaydın detaylarına ulaşılır. Sağ alt panelde yer alan butonlar ile Beğeni, Yorum gönderilebilir ve kaydedilebilir.

Gönderi İşlemleri-> Keşfet Gönderileri

Kullanım Klavuzu

Gönderi İşlemleri-> Keşfet Gönderileri menüsü yardımı ile erişilir. İlk olarak hesap seçimi yapılır Ardından toolbar üzerinde yer alan Keşfet Gönderilerini Getir seçeneği seçilerek ilgili gönderiler alt panelde listelenir. Listede yer alan herhangi bir gönderiye çift tıklanarak detay ekranına ulaşılabilir.

Gönderi İşlemleri-> Etiket Gönderileri

Kullanım Klavuzu

Gönderi İşlemleri-> Etiket Gönderileri menüsü yardımı ile erişilir. İlk olarak gönderileri listelenecek etiket adı arama kısmına yazılır ve Bul butonu ile kullanıcı aranır. Çıkan uyarı sonrası toolbar üzerinde yer alan Etiket Gönderilerini Getir seçeneği seçilerek ilgili kullanıcının gönderileri alt panelde listelenir. Listede yer alan herhangi bir gönderiye çift tıklanarak detay ekranına ulaşılabilir.

Beğeni İşlemleri-> Beğenilen Gönderiler

Kullanım Klavuzu

Beğeni İşlemleri-> Beğenilen Gönderileri Getir menüsü yardımı ile erişilir. İlk olarak işlem yapılacak olan hesap seçilir. Ardından sağ tarafta yer alan Beğenilen Gönderiler butonu ile daha önce beğenilen gönderiler listelenir. Listenin alt kısmında yer alan ok tuşları ile diğer gönderiler sayfalanır. Beğenileri geri almak için her bir kaydın solunda yer alan seçim kutucuğu işaretlenir. Ardından Beğeniler Geri Al butonu seçilir. İşlemi durdurmak için İşlemi Durdur butonu kullanılır.

Beğeni İşlemleri-> Kullanıcı Gönderilerini Beğen

Kullanım Klavuzu

Beğeni İşlemleri-> Kullanıcı Gönderilerini Beğen menüsü yardımı ile erişilir. İlk olarak işlem yapılacak olan hesap seçilir. Ardından gönderileri beğenilecek kullanıcı arama kısmına yazılarak aranır. Toolbar üzerinde yer alan Kullanıcı Gönderileri butonuna basılarak gönderiler listelenir. Beğenilmek istenen gönderiler, yanlarında bulunan seçim kutucuğu işaretlenerek seçilir. Ardından Gönderileri Beğen butonu seçilir. İşlemi durdurmak için İşlemi Durdur butonu kullanılır.

Beğeni İşlemleri-> Keşfet Gönderilerini Beğen

Kullanım Klavuzu

Beğeni İşlemleri-> Keşfet Gönderilerini Beğen menüsü yardımı ile erişilir. İlk olarak işlem yapılacak olan hesap seçilir. Ardından Keşfet Gönderileri butonuna basılarak gönderiler listelenir. Beğenilmek istenen gönderiler, yanlarında bulunan seçim kutucuğu işaretlenerek seçilir. Ardından Gönderileri Beğen butonu seçilir. İşlemi durdurmak için İşlemi Durdur butonu kullanılır.

Beğeni İşlemleri-> Etiket Gönderilerini Beğen

Kullanım Klavuzu

Beğeni İşlemleri-> Etiket Gönderilerini Beğen menüsü yardımı ile erişilir. İlk olarak işlem yapılacak olan hesap seçilir. Ardından gönderileri beğenilecek etiket arama kısmına yazılarak aranır. Toolbar üzerinde yer alan Etiket Gönderileri butonuna basılarak gönderiler listelenir. Beğenilmek istenen gönderiler, yanlarında bulunan seçim kutucuğu işaretlenerek seçilir. Ardından Gönderileri Beğen butonu seçilir. İşlemi durdurmak için İşlemi Durdur butonu kullanılır.

Beğeni İşlemleri-> Konum Gönderilerini Beğen

Kullanım Klavuzu

Beğeni İşlemleri-> Konum Gönderilerini Beğen menüsü yardımı ile erişilir. İlk olarak işlem yapılacak olan hesap seçilir. Ardından gönderileri beğenilecek konum arama kısmına yazılarak aranır. Toolbar üzerinde yer alan Konum Gönderileri butonuna basılarak gönderiler listelenir. Beğenilmek istenen gönderiler, yanlarında bulunan seçim kutucuğu işaretlenerek seçilir. Ardından Gönderileri Beğen butonu seçilir. İşlemi durdurmak için İşlemi Durdur butonu kullanılır.

Yorum İşlemleri-> Gönderi Yorumlarını Getir

Kullanım Klavuzu

Yorum İşlemleri-> Gönderi Yorumlarını Getir menüsü yardımı ile erişilir. İlk olarak işlem yapılacak olan hesap seçilir. Ardından Gönderileri Getir butonuna basılarak gönderiler sol tarafta yer alan panelde listelenir. Gönderi yorumlarına erişmek için listeden bir gönderi seçilir. Seçilen gönderiye ait yorumlar sağ tarafta yer alan panelde listelenir. Her bir yorum için beğeni, bildirim ve silme seçenekleri yer alır. Yorumları cevaplama için yorum satırının yanında yer alan Cevapla butonuna basıldıktan sonra altta yer alan yorum paneli doldurularak Gönder butonu ile cevaplanır.

Yorum İşlemleri-> Keşfet Gönderilerini Yorumla

Kullanım Klavuzu

Yorum İşlemleri-> Gönderi Yorumlarını Getir menüsü yardımı ile erişilir. İlk olarak işlem yapılacak olan hesap seçilir. Ardından Kullanıcı Gönderileri butonuna basılarak gönderiler sağ tarafta yer alan panelde listelenir. Burada iki seçenek yer alır.

Birinci seçenek olarak sol taraftaki Şablondan Seçim seçeneği kaldırılarak alt kısma özgün yorum yazmak ve göndermek.

İkinci seçenekte ise Yorum Şablonları ekranında hazır şablonlar tanımlamak ve ekranda yer alan Şablondan seçim seçeneği ile açılır pencereden istenilen yorumların seçilerek rasgele bu yorumları paylaşmaktır. Son olarak yorum+beğeni seçeneğini kullanarak gönderilere yorum yapıldıktan sonra beğenilir. Beğenmek istemiyorsanız bu seçeneği boş bırakınız.

Kullanım Klavuzu

Yorum İşlemleri-> Keşfet Gönderilerini Yorumla

 

Yorum İşlemleri-> Keşfet Gönderilerini Yorumla menüsü yardımı ile erişilir. İlk olarak işlem yapılacak olan hesap seçilir. Ardından Keşfet Gönderileri butonuna basılarak gönderiler listelenir. Ardından sol tarafta yer alan panelden Şablondan seçim ya da özgün yorum seçeneği ile gönderilecek yorum(lar) belirlenir. Son olarak listeden beğenilecek gönderiler işaretlenir ve Seçilenlere Yorum Yap butonu ile işlem başlatılır. İşlem detayları İşlem Logları panelinden takip edilebilir.

Yorum İşlemleri-> Etiket Gönderilerini Yorumla

Yorum İşlemleri-> Konum Gönderilerini Yorumla menüsü yardımı ile erişilir. İlk olarak işlem yapılacak olan hesap seçilir. Ardından gönderileri beğenilecek konum arama kısmına yazılarak aranır. Toolbar üzerinde yer alan Konum Gönderileri butonuna basılarak gönderiler listelenir. Ardından sol tarafta yer alan panelden Şablondan seçim ya da özgün yorum seçeneği ile gönderilecek yorum(lar) belirlenir. Son olarak listeden beğenilecek gönderiler işaretlenir ve Seçilenlere Yorum Yap butonu ile işlem başlatılır. İşlem detayları İşlem Logları panelinden takip edilebilir.

Hikâye İşlemleri-> Kullanıcı Hikâyeleri

Hikâye İşlemleri-> Kullanıcı Hikayelerini Getir menüsü yardımı ile erişilir. İlk olarak işlem yapılacak olan hesap seçilir. Ardından hikâye gönderileri listelenecek kullanıcı arama kısmına yazılarak aranır. Toolbar üzerinde yer alan Kullanıcı Hikayeleri butonuna basılarak gönderiler listelenir. Seçilen hikâyenin detayına ulaşmak için ilgili satıra çift tıklanır.

Hikâye İşlemleri-> Takipçilerime Ait Hikâyeler

Hikâye İşlemleri-> Kullanıcıların Hikayelerini Getir menüsü yardımı ile erişilir. İlk olarak işlem yapılacak olan hesap seçilir. Ardından toolbar üzerinde yer alan Kullanıcı Hikayeleri butonuna basılarak gönderiler listelenir. Seçilen hikâyenin detayına ulaşmak için ilgili satıra çift tıklanır.

DM İşlemleri-> DM Listesini Getir

DM İşlemleri-> DM Listesini Getir menüsü yardımı ile erişilir. İlk olarak işlem yapılacak olan hesap seçilir. Ardından toolbar üzerinde yer alan Mesajları Getir butonuna basılarak gönderiler sol tarafta yer alan panelde listelenir. Seçilen DM detayına ulaşmak için ilgili satır seçilir. Yorumların yan tarafında yer alan Detay butonuna basılarak görüntülenebilir. Yoruma metin, beğeni ve resim olarak sol alt tarafta yer alan seçenekler kullanılarak cevap verilebilir.

DM İşlemleri-> DM Gönder

DM İşlemleri-> DM Gönder menüsü yardımı ile erişilir. İlk olarak işlem yapılacak olan hesap seçilir. Ardından listelenen Takip ve Takipçi listelerinden teker teker ya da toolbar üzerinde yer alan Tüm Takipçileri Seç/Tüm Takip Edilenleri Seç seçeneği ile DM gönderilecek kullanıcılar seçilir. Seçim işlemi sonrası Seçilenleri Aktar butonuna basılarak DM gönderilecek tüm kullanıcılar sağ tarafta yer alan tek panele aktarılır. Son olarak Metin/Beğeni/Resim seçeneklerinden biri tercih edilerek mesajlar sırası ile listede yer alan kullanıcılara iletilir.

Aktarım İşlemleri-> Kullanıcı Takipçi/Takip Listesi

Aktarım İşlemleri-> Kullanıcının Takip (çi)lerini Getir menüsü yardımı ile erişilir. İlk olarak işlem yapılacak olan hesap seçilir. Listeye aktarılacak kullanıcı, arama kısmına yazılarak bulunur. Ardından İşlemi Başlat butonuna basılarak seçilen kullanıcının takipçileri çekilir ve uygulama dizininde .txt dosya uzantılı dosyada saklanır. İşlemi iptal etmek için İşlemi Durdur butonuna basılır.

Aktarım İşlemleri-> Kullanıcı Takipçi/Takip Listesi

Aktarım İşlemleri-> Keşfet teki Kullanıcıları Getir menüsü yardımı ile erişilir. İlk olarak işlem yapılacak olan hesap seçilir. Ardından İşlemi Başlat butonuna basılarak keşfet teki kullanıcılar çekilir ve uygulama dizininde .txt dosya uzantılı dosyada saklanır. İşlemi iptal etmek için İşlemi Durdur butonuna basılır.

Ayarlar> Sistem Kullanıcı Bilgileri

Ayarlar-> Sistem Kullanıcı Bilgileri menüsü yardımı ile erişilir. Bu menüde uygulama Lisans bilgisi ve kullanıcı adı/şifre bilgilerini ulaşılır. Kullanıcı adı/Şifre bilgilerini güncellemek için ilgili alanlar doldurulur ve Kaydet butonu ile güncellenir.

Görüşlerinizi bize bildirin!

Lütfen bize Uygulama ve doküman içeriği hakkında görüş ve önerilerinizi bildirin böylece gerçekten kullanışlı ve yararlı içerikler sağlayabiliriz. Teşekkürler!